Posted on Leave a comment

Nagrade Lige prvakov: Odločitvene drame in osupljivi goli

Z nagradami Lige prvakov smo nagradili najboljše in najslabše akcije v prvih četrtfinalnih tekmah, med katerimi izstopata sijajna brazilska igra Barcelone in kazenska drama na štadionu Emirates.

Četrtfinale Lige prvakov je ta teden postreglo z 18 goli na vseh štirih tekmah, Otroški Nogometni Dresi pri čemer se je zdelo, da nobena stran nima popolnega nadzora nad tekmo. Real Madrid in Manchester City sta si v sodobnem tekmovanju, ki redko razočara, razdelila šest golov, medtem ko so bili v spopadu Arsenala z Bayernom iz Münchna štirje goli enakomerno porazdeljeni in nekaj velikih – in pogumnih – sodniških odločitev.

V prvem je bila Bayernu v nenavadnih okoliščinah zavrnjena kazen, ko so nemški prvaki na Emiratesu vodili z 2:1. David Raya je ob sodnikovem žvižgu odigral žogo čez šestmetrovko pri strelu na gol, nato pa je Gabriel Magalhaes, ki se ni zavedal, da je žoga aktivna, žogo pobral in jo ponovno posadil ter sam izvedel strel na gol. Thomas Tuchel je bil ob polnem času ogorčen nad odločitvijo.

“Mislim, da je bila storjena velika napaka, ker ni bila dosojena kazen za igranje z roko,” je dejal. “Gre za noro situacijo, vendar so položili žogo, žvižga, [Raya] je dal žogo prosto in branilec jo je vzel v roko.

“Najbolj nas jezi razlaga na igrišču. Našim igralcem je dejal, da je šlo za napako otroka in da takšne kazni ne bo dal v četrtfinalu Lige prvakov.

“To je grozljiva, grozljiva razlaga. To pomeni, da sodi žoge z roko. Ne glede na to, ali gre za napako otroka ali odraslega, smo jezni, saj je to velika odločitev proti nam.”

Arsenal je nato zavrnil svoj zahtevek za neposredni udarec, saj je Bukayo Saka v sodnikovem podaljšku padel pod udarcem Manuela Neuerja.

Le 26 sekund pred zadnjim sodnikovim žvižgom – in ob množicah na Emiratesu, ki so zahtevale odločitev – je sodnik Glenn Nyberg menil, da je bil Saka tisti, ki je sprožil stik z vratarjem, in zavrnil pritožbo. Tudi tokrat je Nyberg sprejel drzne odločitve, zaradi katerih je ta neodločen izid povsem v znamenju nevtralnih gledalcev.

Barcelona je naredila velik korak k prvemu polfinalu Lige prvakov po petih letih, potem ko je na Parc des Princes v trilerju s petimi goli premagala Paris Saint-Germain.

Španci so se razlikovali predvsem zaradi Raphinha, ki je s sijajnim zadetkom dosegel svoj prvi gol v Ligi prvakov. Prihodnost 27-letnika v Kataloniji je še vedno v zraku, vendar je proti PSG dokazal, da lahko spreminja tekme na najvišji ravni. Rezultat je odprl z odločnim zaključkom s stranskim nogometom, nato pa z dvema goloma v uvodnih petih minutah drugega polčasa vzpostavil pariteto, potem ko je PSG po polčasu prišel na igrišče z dvema goloma.

Drugi zadetek Raphinhe je bil čudovit, saj je po Pedrijevem podajanju z voleja prelisičil vratnico in s strelom zaključil v skrajni kot. Odlična predstava nekdanjega igralca Leedsa, ki se zdi, da mora na Camp Nouu nekaj dokazati.

Gol tedna

V senzacionalnem tednu Lige prvakov je bilo veliko odličnih golov, Euro 2024 Dresi saj sta Real Madrid in Manchester City dosegla kar tri osupljive zadetke.

Najboljši je bil izenačujoči zadetek Federica Valverdeja za izid 3:3 na Bernabeuuu, ko je srednji igralec z volejem povezal prečenje Viniciusa Juniorja. Čudovita tehnika Urugvajca.

Borussia Dortmund je v štirih minutah tekme z Atleticom Madrid doživela nočno moro, saj je doživela šokanten začetek. Gregor Kobel in Ian Maatsen sta za to enako kriva, saj sta španskemu moštvu podarila otvoritveni gol.